napoj kralov

Milí priatelia kamaráti, po dlhej dobe presviedčania sa nám podaril parádny kúsok. Ulovili sme pána vinára Belicu do našich sietí. Jeho vinárstvo je s vinotékou BARIK spojené od samého začiatku. No teraz nadišiel čas sa s ním stretnúť a pohovoriť v príjemnej atmosfére degustácie.

Výroba vína má v rodine Belicovej bohatú tradíciu. V roku 1932 preslávil Orešanské červené Jozef Belica, ktorého víno bolo známe po celej Európe. Sám nebol vinohradník, hrozno nakupoval a spracúval vo svojom vinárskom podniku. Ponúkal reklamy v novinách a o Orešanskom červenom dal nakrútiť film, ba dokonca dal skomponovať vlastnú vinársku hymnu. Všade dominoval jeho reklamný slogan: Pime Juro, pime Ján, víno z Dolných Orešán, z pivníc Joža Belicu. Vinárstvo VINAS je rodinná firma, ktorá vznikla v Dolných Orešanoch v roku 2001 a je pokračovateľom tradície Joža Belicu. Predmetom jej činnosti je pestovanie viniča a výroba vín. V súčasnosti hospodária na výmere 28 ha vinohradov. Vinice sa rozprestierajú na svahoch Malých Karpát medzi obcami Dolné Orešany a Horné Orešany. Špecializujú sa na odrody Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Svätovavrinecké červené. V mladých vinohradoch pribudli odrody Muškát Ottonel, Iršai Oliver, Rulandské šedé, Chardonnay, Rizling rýnsky, Alibert, Dornfelder. Víno je uložené vo vlastnej štýlovej pivnici. A včil J bude na degustácii vo vinotéke BARIK.

Možnosť rezervácie Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0911 349 209 do 1. marca.

Cena lístka: 15 Eur

Tešíme sa na Vás...

FaLang translation system by Faboba