napoj kralov

Týmto krátkym článkom by sme Vám radi priblížili ako pre Vás vyberáme vína. Čo myslíte, je to jednoduché? Posúďte sami...

Vinárstvo – zameriavame sa hlavne na menšie vinárstva, kde vládne rodinná atmosféra a citiť z nich tradíciu a lásku k vínu. To rozhodne nie je len fráza – tí , ktorí ste to zažili, viete o čom hovoríme (teda skôr píšeme). Ale ako ich nájsť? Je ich veľa. Na Slovensku, na Morave, v Rakúsku, Maďarsku, Chorvátsku, Taliansku – ďalej zatiaľ nejdeme a asi ani nepôjdeme. Prečo?  Máme za to, že osobný kontakt s vinárom je dôležitý a pre nás kľúčový. Občas nám poradí známy, občas internet alebo časopis, občas je to náhoda. Ale najradšej chodíme autom po vinárskej oblasti a hľadáme tú pravú atmosféru. Keď ju nájdeme, zoznámime sa s vinárom a preberieme na úvod všetky základné informácie (ten úvod je inak vždy pomerne dlhý, keďže takmer všetci vinári majú veľký dar reči), prichádza na rad podstata, hlavný dôvod našej návštevy – víno. Bude u nás v BARIKU pripravené na preverenie Vašim chuťovým aparátom alebo nie?

Víno - väčšinou vieme čo hľadáme. Sortiment skladáme tak, aby každý z Vás našiel to, čo mu je blízke. Radšej dve kvalitné Frankovky ako sedem priemerných. Ak nájdeme niečo lepšie ako máme, uvažujeme. Úlohu hrá samozrejme kvalita, tradičná metóda výroby, veľkosť produkcie – či skôr „malosť“ pri ktorej zostáva víno vínom..., atraktivita etikety, cena v pomere ku kvalite... a chuť, farba, vôňa – ale to poznáte... Víno musí okamžite osloviť. Ak povieme „nie je zlé“ asi to nebude to správne. Pred očami máme našich zákazníkov a predstavíme si ich reakciu. Nie je dôležite mať od jedného vinára celé portfolio, dôležité mať od neho to najlepšie, v čom sa sám cíti doma. Na základe toho by ste mohli povedať, že máme len to najlepšie víno. Áno, máte pravdu! ... Samozrejme, že sme to trochu zjednodušili. Ale pravda je tá, že každé jedno víno kupujeme priamo od vinára, každé jedno víno ochutnáme a musíme si byť istí, že ho chceme. Aj sami pre seba. Neradi delíme veci na lepšie a horšie, každý má svoj pohľad. U vín je to rovnako, musí človeka osloviť. Nie cena alebo pôvod z neho robí kvalitné víno, ale to, či máme pri jeho popíjaní ten príjemný pocit, veď viete... Ako sme povedali, väčšinou vieme čo hľadáme. Ale často nájdeme aj to, čo nehľadáme. Prekvapí nás, osloví a vieme, že to v našej vinotéke musíme mať. Len tak spomeniem p. Výmolu a jeho Hibernal, Veltlínske červené skoré od p. Myslíka, chorvátsky Teran či rakúsky Uhudler. Veľmi nás teší fakt, že Vám takto môžeme priniesť to čo, ste doteraz možno nepoznali alebo neskúsili. A sme radi, keď Vás tieto naše novinky, niektoré celkom netradičné, príjemne prekvapia.

FaLang translation system by Faboba