napoj kralov

Obec Weisenkirchen, oblasť Wachau, Rakúsko

Vinárstvo je tradičné rodinné vinárstvo, ktoré pestuje vinič a vyrába víno už niekoľko generácií. Nachádza sa v malebnej dedinke Weisenkirchen ležiaciej na brehu rieky Dunaj. Veľmi milí ľudia, ktorí neváhajú s vami stráviť čas, rozprávať sa o víne, ich práci a živote. A urobia vám fantastický chlieb s masťou alebo výpekom z mäsa, ... a k tomu zopár osminiek vína. Dokonalé !!!

Obec Eisenberg, Južný Burgenland, Rakúsko

Vinárstvo leží v oblasti Eisenberg. Ide o nádherné miesto, celkom blízko hraníc s Maďarskom, s množstvom krásnych výhľadov, viníc a malých rodinných vinárstiev. 

Obec Harmisch, Južný Burgenland, Rakúsko

Malebná, zdalo by sa, že zabudnutá, dedinka Harmisch. V nej sa nachádza rodinné vinárstvo, ktoré vedie pán Reiner Stubits, vzdelaním aj praxou skutočný odborník. Okolité vinice o rozlohe cca 5 ha obhospodaruje už 3. generácia od roku 1965.

Obec Gaas, Južný Burgenland, Rakúsko

Vinárstvo rodiny Herczeg, ako aj „Buschenschank – vínna pivnička“, sa nachádzajú  v strede idylického Južného Burgenlandu na úpätí hory Maria Weinberg. Vinohrady o rozlohe 4,5 ha ponúkajú podmienky pre pestovanie viacerých odrôd viniča.

Obec Gamlitz, Južné Štajersko, Rakúsko

Vinárstvo, ktorého majiteľ je charizmatický Hannes Sabathi, sa nachádza hlboko v kopcoch, v regióne obce Gamlitz. Jeho rodina už niekoľko generácií obhospodaruje cca 20 ha viniča.     

FaLang translation system by Faboba