napoj kralov

Hodnotenie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Obec Mikulčice, vinařská oblast Morava

Vinařství Výmola sa nachádza v slováckej obci Mikulčice na Hodonínsku. V súčastnej dobe vo vinárstve obhospodarujú asi 5 hektárov viníc umiestnených v tradičných viničných tratiach v okolí obce Mikulčice.

Pri pestovaní hrozna dbajú na zásadu integrovanej produkcie. Pri výrobe vína využívajú dlhoročné skúsenosti s ohľadom na najmodernejšie technológie. Záujmom vinárstva je poskytnút zákazníkom jedinečný zážitok z každého pohára vína Výmola.

Pre výrobu vína využívajú vinnú pivnicu, ktorá bola vybudovaná v roku 1900. V roku 2012 vinárstvo svoje priestory rozšírilo o spracovňu hrozna a ďalšiu pivnicu, kde sa konajú ochutnávky vína podľa želaní zákazníkov.

Vinice sa nachádzajú v tradičných viničných tratiach obce Mikulčice s orientáciou na juh, s ilovitopiesčitým podložím. To vinárstvu umožňuje pestovať typické odrody pre región Mikulčice. Nezostávajú len pri pestovaní tradičných odrôd, ale úspešne zapestuvávajú taktiež menej rozšírené odrody, ako je Viognier, Carmenére alebo novo vyšlachtené odrody vín Hibernal a Saphira, ktoré sú mimoriadne odolné voči chorobám vinnej révy. To im umožňuje pestovať hrozno s minimálnym používaním postrekov. Vinárstvo Výmola sa výhradne zaoberá výrobou prívlastkových vín.

FaLang translation system by Faboba

Vína od vinárstva VÝMOLA v našej ponuke