napoj kralov

Oblasť Wachau, Rakúsko

Vinárstvo je tradičné rodinné vinárstvo, ktoré pestuje vinič a vyrába víno už niekoľko generácií. Nachádza sa v malebnej dedinke Weisenkirchen ležiaciej na brehu rieky Dunaj. Veľmi milí ľudia, ktorí neváhajú s vami stráviť čas, rozprávať sa o víne, ich práci a živote. A urobia vám fantastický chlieb s masťou alebo výpekom z mäsa, ... a k tomu zopár osminiek vína. Dokonalé !!!

Rodina Pittnauer sa venuje už niekoľko generácií vínu a jeho fascináciám. Erich Pittnauer vybudoval moderné a funkčné vinice nachádzajúce sa v polovici vrchu Golser.  

V roku 1721 bolo v obci Jetzelsdorf v oblasti Weinviertel v Dolnom Rakúsku založené malé rodinné vinárstvo. V roku 1992 prevzal od svojich rodičov jeho správu pán Norbert Bauer, ktorý predstavuje už 13. generáciu tejto vinárskej rodiny.

Vinárstvo leží v oblasti Eisenberg. Ide o nádherné miesto celkom blízko hraníc s Maďarskom, s množstvom krásnych výhľadov, viníc a malých rodinných vinárstiev. 

Malebná, zdalo by sa, že zabudnutá, dedinka Harmisch. V nej sa nachádza rodinné vinárstvo, ktoré vedie pán Reiner Stubits, vzdelaním aj praxou skutočný odborník. Okolité vinice o rozlohe cca 5 ha obhospodaruje už 3. generácia od roku 1965.

Vinárstvo rodiny Herczeg ako aj „Buschenschank – vínna pivnička“ sa nachádzajú  v strede idylického Južného Burgenlandu na úpätí hory Maria Weinberg. Vinohrady o rozlohe 4,5 ha ponúkajú podmienky pre pestovanie viacerých odrôd viniča.

Rodinné vinárstvo sa nachádza v obci Rechnitz. Je orientované na kvalitu svojej produkcie, ktorú sa snaží dosiahnuť svedomitou prácou vo vinici o rozlohe cca 2ha a cielenou technikou pri spracovaní hrozna. 

FaLang translation system by Faboba