napoj kralov

Obec Weisenkirchen, oblasť Wachau, Rakúsko

Vinárstvo je tradičné rodinné vinárstvo, ktoré pestuje vinič a vyrába víno už niekoľko generácií. Nachádza sa v malebnej dedinke Weisenkirchen ležiaciej na brehu rieky Dunaj. Veľmi milí ľudia, ktorí neváhajú s vami stráviť čas, rozprávať sa o víne, ich práci a živote. A urobia vám fantastický chlieb s masťou alebo výpekom z mäsa, ... a k tomu zopár osminiek vína. Dokonalé !!!

 

Wachau: jedna z najznámejších vinárskych oblastí nielen v Rakúsku ale aj v Európe. Leží pri rieke Dunaj medzi mestami Melk a Krems. Typické su vinohrady na strmých brehoch a úbočiach vrchoviny nad Dunajom , väčšinou spevnené terasami. Nádherné miesta, známe produkciou vín najvyššej kvality: Veltlinske zelené, Rizling Rýnsky, čiastočne Muškát žltý. Vyrábajú sa tri kategórie vín doby zberu hrozna, podľa intenzity vína a obsahu alkoholu:

  • Steinfeder (symbol je druh trávy z oblasti wachau, ľahké ako pierko) - ľahké vína s obsahom alkoholu do 11,0 % vyrábané z prvého zberu.

  • Federspiel (symbol je sokol) - vysoká kvalita vín s obsahom alkoholu 11 - 12,5%, plné, elegantné vína, zber asi o 3 týždne neskôr.

  • Smaragd (symbol je smaragdová jašterica vyhrievajúca sa na slnku) - vína najvyššej kvality, neskorý zber, výber z hrozna (prípadne bobul), obsah alkoholu viac ako 12,5, vacsinou 13,5 - 14%.

FaLang translation system by Faboba