napoj kralov

Obec Častá, Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Myslík Winery je malé rodinné vinárstvo z Častej, produkujúce víno výhradne z vlastných vinohradov.

Obec Mojmírovce, Nitrianska vinohradnícka oblasť

 PD Mojmírovce patria z hľadiska produkcie vína, cca 120.000 fľiaš ročne, medzi malé vinárstva. O to viac sa sústreďujú na výrobu vína vysokej kvality.

Obec Svätý Jur, Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Víno Matula je malá rodinná firma zaoberajúca sa pestovaním hrozna, výrobou a predajom akostných, odrodových vín. Víno je vyrábané postupmi, v ktorých nájdete tradičné metódy našich predkov, ako aj využitie moderných technológií. 

Obec Podlužany, Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

Vinárstvo vzniklo v roku 2012. Predchádzala mu ale spolupráca troch odlišných vinárskych nadšencov od roku 2008 pod názvom Frtúsovci a Kuťka.

Obec Bátorové Kosihy, Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

Pahorkatiny východnej časti Podunajskej nížiny sú priamo stvorené na pestovanie hrozna, sú najteplejšou oblasťou Slovenska so suchým podnebím a miernymi zimami. 

Obec Bernolákovo, Malokarptská vinohradnícka oblasť

Rodinné vinárstvo Korbaš v Bernolákove sa spracovávaním hrozna a výrobou bielych, ružových a červených vín zaoberá už od roku 2009. Všetky vína sú vyrábané len z kvalitných odrôd hrozna z Malokarpatskej (Chorvátsky Grob, Pezinok) a Južnoslovenskej (Dvory nad Žitavou, Jasová) oblasti Slovenska. 

Obec Doľany, Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Vinárstvo Petra Horvátha je malé, rodinné, vinárstvo s tradíciou pestovania hrozna už od sedemdesiatich rokov minulého storočia.

Obec Dolné Orešany, Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Výroba vína má v rodine Belicovcov bohatú tradíciu. Už v roku 1932 preslávil Orešanské červené Jozef Belica, ktorého víno bolo známe po celej Európe.

Obec Zeleneč, Malokarpatská vinárska oblasť

Vinárstvo bolo založené v roku 2004 pánom Igorom Blahom, ktorému svet vínka tak učaroval, že už nechcel víno vyrábať len na amatérskej úrovni, ale chcel sa o vína zo svojej produkcie podeliť s ostatnými milovníkmi a gurmánmi tohto nápoja. A pustil sa do toho naozaj odhodlane.

Obec Viničky, Vinohradnícka oblasť Tokaj

Firmu Zlatý strapec založili v roku 1992 manželia Anna a Gejza Nagy a patrí k najstarším privátnym vinárskym firmám vo Vinohradníckej oblasti Tokaj, ktorá je nositeľom ochrannej známky označenia pôvodu Tokajského vína.

FaLang translation system by Faboba