napoj kralov

Mojmírovce, okres Nitra

PD Mojmírovce patria z hľadiska produkcie vína, cca 120.000 fľiaš ročne, medzi malé vinárstva. O to viac sa sústreďujú na výrobu vína vysokej kvality. Dôkazom sú nielen získané ocenenia, ale predovšetkým spokojnosť a vernosť zákazníkov.

Svätý Jur, Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Víno Matula je malá rodinná firma zaoberajúca sa pestovaním hrozna, výrobou a predajom akostných, odrodových vín. Víno je vyrábané postupmi, v ktorých nájdete tradičné metódy našich predkov ako aj využitie moderných technológií. 

Obec Podlužany, okres Levice

Vinárstvo vzniklo v roku 2012. Predchádzala mu ale spolupráca troch odlišných vinárskych nadšencov od roku 2008 pod názvom Frtúsovci a Kuťka.

Kolárovo, okres Komárno

Georgina je malé rodinné vinárstvo na Žitnom ostrove, neďaleko Komárna a Nových Zámkov v meste Kolárovo. Majú výlučne strekovské vína a vína z oblasti Mužla, ktoré vyrábajú klasickou tradičnou technológiou.

Obec Doľany, okres Pezinok

Vinárstvo Horváth je malé, rodinné vinárstvo s tradíciou pestovania hrozna už od sedemdesiatich rokov minulého storočia.

Obec Častá, okres Pezinok

MYSLÍK Winery je rodinné vinárstvo, ktoré obrába vlastné a prenajaté vinice. Okrem vín si v pivnici tohto vinára môžete pochutnať aj na domácich zabíjačkových špecialitách.

Obec Dolné Orešany, okres Trnava

Výroba vína má v rodine Belicovej bohatú tradíciu. Už v roku 1932 preslávil Orešanské červené Jozef Belica, ktorého víno bolo známe po celej Európe.

Obec Zeleneč, okres Trnava

Vinárstvo bolo založené v roku 2004 pánom Igorom Blahom, ktorému svet vínka tak učaroval, že už nechcel víno vyrábať len na amatérskej úrovni, ale chcel sa o vína zo svojej produkcie podeliť s ostatnými milovníkmi a gurmánmi tohto nápoja. A pustil sa do toho naozaj odhodlane.

Obec Viničky, okres Trebišov

Firmu Zlatý strapec založili v roku 1992 manželia Anna a Gejza Nagyovi a patrí k najstarším privátnym vinárskym firmám vo Vinohradníckej oblasti Tokaj, ktorá je nositeľom ochrannej známky označenia pôvodu Tokajského vína.

Obec Radošina, okres Topoľčany

Pivnica Radošina je vinárskou spoločnosťou, ktorej zámerom je pokračovať v tradícii výroby kvalitných radošinských vín. Od vzniku v r. 2004 obohacujeme trh o radošinské vína s veľkolepou vínárskou históriou.

FaLang translation system by Faboba