napoj kralov

Obec Castellina, Chianti, Toskánsko, Taliansko

Nittardi je vinárstvo s bohatou históriou, nachádzajúce sa v srdci regiónu Chianti Classico, s vinohradmi v oblastiach Chianti Classico a Maremma.

Sídlo vinárstva Nittardi bolo pôvodne (ešte v 12 storočí) obrannou vežou prezývanou Nectar Dei. V 16. storočí patrilo slávnemu umelcovi Michelangelovi, ktorý posielal vína Nittardi pápežovi Júliosovi II. do Ríma. Táto tradícia sa zachovala, a tak každý rok dostáva pápež prvé fľaše vína Nectar Dei, najlepšieho vína z viníc Maremma.

V roku 1982 vinárstvo prevzal vydavateľ z Frankfurtu Peter Femfert a jeho manželka Stefania Canali, pôvodom z Benátok. Vinárstvo s láskou a starostlivosťou postupne  zrenovovali a vysadili nové vinohrady. Od roku 2013 sa vinárstvu venuje aj ich syn Leon.   

Od roku 1999 bolo v oblasti Maremma postupne vysadených 17 ha lokálnych a medzinárodných odrôd. Z nich sa vyrábajú tzv. Super Tuscans vína ako Ad Astra, Nectar Dei alebo Ben (100% Vermentino). Samozrejme, že základ ponuky vinárstva Nittardi tvoria kvalitné červené vína Chianti Classico. Sú vyrábané z odrody Sangiovese, doplnené o ďalšie lokálne odrody, typické pre výrobu vína s označením Chianti.

Ako poctu Michelangelovi, od roku 1981, významní umelci ako Hundertwasser alebo Yoko Ono navrhujú každoročne etikety a netradičný baliaci papier pre víno Casanuova di Nittardi Vigna Doghessa.   

 

FaLang translation system by Faboba